Ohrožené části domu
Balkon nebo lodžieDílnaDveře do bytuGarážChodbaKolárnaPlášť budovyProstory vně budovPřipojení energiePřístupy k domuPřízemní oknaSchodištěSchránkySklepní oknaSklepyStromy a keřeVenkovní osvětleníVchodové dveřeVýtahZadní vchod

Nacházíte se v sekci: Rady pro obyvatele domu » Zabezpečovací technika a lidský faktor

Zabezpečovací technika a lidský faktor

Na kvalitu a funkčnost zabezpečovacích zařízení a jejich systémů má stále rozhodující vliv lidský faktor, který se v mnoha případech podílí na "selhání" techniky. Příčinou selhání bývá špatná obsluha ústředny poplachového systému, nedbalost či zjevný úmysl konkrétní osoby.

Potřebné úkony spojené například se zabezpečovacím zařízením rodinného domku nebo bytu musí zvládnout všichni rodinní příslušníci včetně dětí školou povinných, nemocných či handicapovaných osob a osob seniorského věku. Zabezpečovací ústředny PZS se není třeba obávat. Ústředna je jako každá jiná technika v domácnosti - rádio, televize, magnetofon, počítač, CD přehrávač. Důležité je uvést zařízení při odchodu do stavu střežení. Stalo se již více případů, kdy byl objekt vykraden, a následné šetření ukázalo, že zabezpečovací systém nebyl aktivován. Vzniklá škoda, proto nemohla být uhrazena pojišťovnou.

Vybírejte si tedy zabezpečení se snadným ovládáním, například uvedení do stavu střežení uzamknutím dveří nebo čipem. Ovládání poplachového systému je to, co vám musí absolutně vyhovovat.