Ohrožené části domu
Balkon nebo lodžieDílnaDveře do bytuGarážChodbaKolárnaPlášť budovyProstory vně budovPřipojení energiePřístupy k domuPřízemní oknaSchodištěSchránkySklepní oknaSklepyStromy a keřeVenkovní osvětleníVchodové dveřeVýtahZadní vchod

Nacházíte se v sekci: Úrovně odolnosti zabezpečení » Úrovně odolnosti proti manuálnímu napadení dveří, okenic a oken

Úrovně odolnosti proti manuálnímu napadení dveří, okenic a oken

Níže uvedená tabulka udává úrovně odolnosti proti manuálnímu útoku. Doba odolnosti je exaktní čistý čas zkoušky (bez odpočinku, výměny nástrojů atd.). Maximální čas trvání zkoušky je v podstatě čas překonání zábrany stále ještě za ideálních podmínek, které skutečný narušitel nemá. Jsou li mechanické zábrany spojené s poplachovým systémem, je čas mezi 15ti a 20ti minutami doba, za kterou může reálně dorazit výjezdová skupina SBS případně i Policie ČR.

Úroveň odolnosti

Doba odolnosti

(v minutách)

Maximální trvání zkoušky

(v minutách)

Možný způsob vniknutí

1

3

5

Příležitostný pachatel se pokouší se otevřít okno, dveře nebo okenice použitím fyzické síly kopnutím, vyražením ramenem, nadzvednutím nebo odtržením.

2

3

15

Příležitostný pachatel navíc se pokouší otevřít okno, dveře nebo okenice pomocí jednoduchých nástrojů, např. pomocí šroubováku, kleští nebo klínu.

3

5

20

Příležitostný pachatel se pokouší o vniknutí pomocí dvou nebo více šroubováků a páčidla.

4

10

30

Zkušený pachatel používá navíc pily, kladiva a dláta, sekeru a přenosnou akumulátorovou vrtačku.

5

15

40

Zkušený pachatel používá navíc elektrické nářadí, např. vrtačku, elektrickou pilu a úhlovou brusku s kotoučem o průměru maximálně 125 mm.

6

20

50

Zkušený pachatel používá navíc výkonnější elektrické nářadí, například vrtačku, přímočarou pilu a úhlovou brusku s kotoučem o průměru maximálně 230 mm.