Ohrožené části domu
Balkon nebo lodžieDílnaDveře do bytuGarážChodbaKolárnaPlášť budovyProstory vně budovPřipojení energiePřístupy k domuPřízemní oknaSchodištěSchránkySklepní oknaSklepyStromy a keřeVenkovní osvětleníVchodové dveřeVýtahZadní vchod

Nacházíte se v sekci: Oblasti bezpečnosti

Oblasti bezpečnosti

Co byste měli vědět, před tím než začnete zvyšovat zabezpečení vašeho domu.

Každý zloděj tipuje, dům dobře spravovaný a na první pohled lépe zabezpečený než ostatní domy je vystaven menšímu riziku napadení.

Při výběru firmy dbejte na to, aby firma měla koncesi pro Technické bezpečnostní služby k ochraně majetku a osob, u firmy montující poplachové systémy je výhodou certifikace na způsobilosti montovat zabezpečení podle Směrnice pro aplikaci ČSN CLC/50131-7 a/nebo Aplikační směrnice České asociace pojišťoven ČAP 131-7, případně se může dodavatel prokázat certifikovaným systémem řízení podle ČSN EN 9001. K ostatním certifikátům buďte skeptičtí např. certifikace osvědčující správné chování firmy k životnímu prostředí (ČSN EN ISO 14001) je pro technické i jiné bezpečnostní služby zcela irelevantní a svědčí o tom, že dodavatel k vám nechce být korektní. Od dodavatele chtějte bezpečnostní posouzení vašeho domu ještě před nabídkou zabezpečení a speciálně u kamerových systémů i písemné prohlášení, že instalovaný systém bude v souladu s právními předpisy (zákon 101/2000 Sb., o ochraně osobních předpisů).

Největší riziko vloupání zloděje do bytu je v přízemí domu (snadno přístupná okna s ulice, nezabezpečené vstupní dveře do domu a bytu). Ve vyšších patrech je třeba se zaměřit především na zodolnění vstupního dveřního prostoru, pomineme-li možnost slaňování zloděje ze střechy nebo lezení po uzemňovacím drátu hromosvodu na balkon nebo lodžii bytu.

Dveřní prostory

Okenní prostory a prosklené plochy

Předmětová ochrana