Ohrožené části domu
Balkon nebo lodžieDílnaDveře do bytuGarážChodbaKolárnaPlášť budovyProstory vně budovPřipojení energiePřístupy k domuPřízemní oknaSchodištěSchránkySklepní oknaSklepyStromy a keřeVenkovní osvětleníVchodové dveřeVýtahZadní vchod

Nacházíte se v sekci: Rady pro obyvatele domu » Elektronika ohlídá i malé děti

Elektronika ohlídá i malé děti

Elektronická zařízení dokáží "pohlídat" i nejmenší členy domácnosti - děti. Jsou vítanými pomocníky pro maminky, které mají zejména u prvorozených dětí starostí nad hlavu.

Monitor dechu je zařízení vhodné k hlídání kojenců. Na syndrom tzv. náhlého úmrtí umírá v prvních šesti měsíců života více kojenců než na ostatní onemocnění či úrazy. Příčiny těchto úmrtí nejsou zatím zcela vysvětleny. Vše ale nasvědčuje, že se jinak zdravé dítě "zapomene" v hlubokém spánku nadechnout. Pokud mu není včas poskytnuta pomoc, dítě umírá. Monitor dechu dokáže hlídat každý nádech a pohyb dítěte.

V reálu se jedná o snímací desku (podložku), která se umístí pod matraci, na které dítě spí. Přístroj se připevní na postýlku nebo se pomocí prodlužovací šňůry zapojí ve vedlejší místnosti. Po uložení dítěte zapnete vypínač na přístroji. Každý nádech signalizuje zelená led dioda bliknutím. Když dítě dýchá nepravidelně nebo dojde k výpadku jeho dechu, začne houkat varovný signál a bliká červená kontrolka. Zařízení, cenově dostupné, dokáže upozornit na případné ohrožení života dítěte a dává tak šanci poskytnout včasnou první pomoc a přivolat lékaře.

Další zařízení - elektronická chůva zajišťuje přenos zvuku a upozornění, že dítě pláče. Rodiče se pomocí elektronické chůvy mohou volně pohybovat po domě a na dálku mít pod kontrolou své dítko. Venkovní dosah je až na vzdálenost 600 metrů. Pokud nastane ta situace, že se spojení přeruší, elektronika zareaguje a rodiče jsou upozorněni světelným i zvukovým varováním. Dokonce lze i na dálku spínat dítěti přehrávání ukolébavek či regulovat intenzitu osvětlení v místnosti.