Olomoucký kraj Oblasti bezpečnosti Informace pro správce domu Rady pro obyvatele domu Úrovně odolnosti zabezpečení
Vizualizace

Ohrožené části domu
Balkon nebo lodžieDílnaDveře do bytuGarážChodbaKolárnaPlášť budovyProstory vně budovPřipojení energiePřístupy k domuPřízemní oknaSchodištěSchránkySklepní oknaSklepyStromy a keřeVenkovní osvětleníVchodové dveřeVýtahZadní vchod

Nacházíte se v sekci: Sklepy

Sklepy

sklepy
  • Přístup ke sklepům je třeba chránit stejně jako vstup do domu. Dveřmi bezpečnostní třídy 2, případně ovládané čipem.
  • K zajištění ochrany sklepních prostor a věcí zde umístěných (nářadí, sportovní potřeby, …) lze využít zabezpečovací techniky.

Doplňující informace

Ochrana sklepních kójí

Před zloději je třeba chránit i další prostory v domě - sklepy, prádelny, kočárkárny apod. Mezi zloději se bohužel vyskytují i někteří vlastníci a nájemci bytů, kteří mají všechny od společných prostor klíče.

Specializované firmy nabízejí zájemcům celokovové konstrukce sklepních kójí. Například jeden typ buněk je řešen jako stavebnice skládající se z jednotlivých plechových desek, které jsou ohraničeny profilem "T". Tyto desky se přikládají na předem rozepřené sloupy mezi stropem a podlahou a následně se přivařují.

Průčelím takovéto sklepa je pak jedna speciální samostatná deska. Konstrukční řešení je voleno kombinací "jäklů" a profilu "T". K desce jsou na třech masivních soustružených pantech přivařeny dveře, které se zamykají třícestnou rozvorou ovládanou trezorovým zámkem. Do protilehlého rámu vyjíždějí na třech stranách celkem čtyři ocelové čepy.

Konstrukce buňky je vždy řešena až do stropu. Horní část buňky je doplněna větrací mříží.

Olomoucký kraj Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje Ministerstvo vnitra České republiky - Bezpečná lokalita Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje Asociace technických bezpečnostních firem Grémium Alarm Prevence se musí vyplatit - Ministerstvo vnitra

Tvorba www stránek Winternet © 2011 Copyright 2011 Olomoucký kraj