Ohrožené části domu
Balkon nebo lodžieDílnaDveře do bytuGarážChodbaKolárnaPlášť budovyProstory vně budovPřipojení energiePřístupy k domuPřízemní oknaSchodištěSchránkySklepní oknaSklepyStromy a keřeVenkovní osvětleníVchodové dveřeVýtahZadní vchod

Nacházíte se v sekci: Oblasti bezpečnosti » Předmětová ochrana

Předmětová ochrana

Důležitá je také předmětová ochrana cenností v jednotlivých bytech (finanční hotovost, vkladní knížky, smlouvy, šperky). K ochraně předmětů se využívají nejrůznější úschovné objekty - úschovné schránky, domácí trezorky, případně přenosné kontejnery. Podle určení je lze dělit na úschovné objekty bezpečnostní (odolné proti vloupání po určitou časovou jednotku, rozdělují se podle třídy bezpečnosti) a na úschovné objekty ohnivzdorné (odolné proti účinku ohně). Pro použití v domácnosti mohou být pevně a skrytě připevněné ke stěně nebo zabudované do zdi.

Trezory
Pro ukládání předmětů vysoké hodnoty jako jsou peníze, šperky, cenné papíry atd. je vhodné mít instalován trezor odpovídající požadavkům ČSN EN 1143-1, (Bezpečnostní úschovné objekty - Požadavky, klasifikace a metody zkoušení odolnosti proti vloupání - Část 1: Skříňové trezory, ATM trezory, trezorové dveře a komorové trezory) nebo ČSN EN 91 601 (Bezpečnostní úschovné objekty - Požadavky, klasifikace a metody zkoušení odolnosti proti vloupání - Trezory se základní bezpečností). Pokud zvolíte nákup necertifikovaného trezoru, věnujte pozornost jeho ukotvení a otevření se selháním napájení (vybití baterek).